Festival od A do Z

Dnešní článek bude opravdu hodně, hodně dlouhý, jelikož se v něm chystám zabývat mým nejoblíbenějším festivalem a to Českými hrady.

Kolona i na vodě :DD

A co vše se v něm dozvíte? Kdy koupit lístek, jak je to s dopravou, přespáním jídlem a pitím, jaké kapely jsou ty nejlepší, moje zážitky a zkušenosti, must have a nakonec něco málo z outfitů.

Samozřejmě se tyto informace dají použít i na jakýkoli festival ale vycházejí z festivalu České hrady.

Takže začínáme,
Lístky na letní festivaly jsou většinou k dostání již od nového roku za velmi směšnou částku a to je přesně ten okamžik, kdy si lístek pořídit. Protože jak čas plyne tak se lístky zdražují. Konkrétní případ jsou právě Hrady, permice se dá na začátku koupit za 400 Kč a já spolu s mojí kamarádkou jsme ji kupovali den před začátkem akce za 680 Kč. Možná si řeknete, že to není takový rozdíl a že si to přeci nebudete kupovat s takovým předstihem, když nevíte, jestli vůbec budete mít čas.
Řeknu Vám to takhle peněžní rozdíl sice není takový ale těch 280 Kč se hodí, jelikož doprava, jídlo a pití také něco stojí. A s tím jestli nevíte, zda budete mít čas...Na internetu, například na facebooku ty lístky prodáte vždy, takže neproděláte.

Jak se na hrady dostat? Většina lidí jezdí autobusem či autem, samozřejmě můžete využít i vlak nebo jet na kole či pěšky ale to je krajně nepraktické a vlak je drahý.
Za autobus utratíte 50 korun, doveze Vás přesně na místo a i ve výhodné hodiny(tím mluví o Rožmberku nad Vltavou, z kterého jsem se v neděli vrátila).
No a za další můžete jet autem, ve kterém si můžete nechat věci a dokonce v něm přespat. Hlavně, pokud jedete autem (platí to z části i pro autobus), dejte si nějakou dobu předstih, protože se tvoří kolony a parkování bývá náročné.

Když už jsem u toho přespání tak jak už jsem řekla můžete přespat v autě, ve stanu, což je u festivalů typické, další možností je penzion nebo hotel v blízkosti konání akce.
Další variantou je sehnat si odvoz jet domů a další den se vrátit, to byl letos můj případ a řeknu Vám bylo to celkem fajn.

Máme lístek, odvoz i místo na přespání, takže přichází ta nejzáludnější otázka propašovat si do areálu jídlo a pití nebo nepropašovat si tam jídlo a pití? Za mě jednoznačně první varianta propašujte si tam flašku s vodou a nějakou sušenku.
Jídlo a pití na místě je sice dobré ale předražené.
Je mi naprosto jasný, že nakonec také povolíte a utratíte alespoň 400,-- ale i tak se stále vyplatí vzít si něco s sebou.
Je před námi ještě 6 hradů a proto není pozdě Vám pár pochoutek doporučit:
z jídla: domácí hranolky za 50,--
grilovaná zelenina asi 39,-- za 100g
cheeseburger za 75,--
grilovaná kukuřice za 45,--
palačinky (různé ceny)
z pití:
před vchodem v sobotu dávali zdarma Sládkovou limonádu, vřele doporučuji
Carling cider s kopou ledu dokonale osvěží 45,--
2x vodka s Red Bullem za 50,--
2x panák Jacka Daniel´se T. Fire za 70,--
Mojito 90,--
a to nejdůležitější voda za 25,--
P.S. nikdo neříká, že jsem ty alkoholické nápoje pila, pouze je Vám starším 18 let doporučuji. Carling darling se nepočítá. :D

Opravdu na ledu je mnohem lepší

Teď šup šup ke kapelám, na Rožmberku letos vystoupilo 19 interpretů. Z celkového počtu 24.
Dle mého názoru byli těmi nejlepšími Chinaski, Tomáš Klus, Mandrage <3, Inekafe, Atmo music, Xindl X, No Name a Mig 21. Dále zde byli Pipes and Pints, Wohnout, Mydy Rabycad, Monkey business, Jamestown, Čechomor, Tata Bojs, Porteless, Wanastowi Vjeci, Sto zvířat a Visací zámek.
Když si to vezmu kolem a kolem na samostatný konzert bych šla cca 5-6 kapelám a za každý lístek utratila kolem 250,--, takže se to vyplatí!!

Skvělý festival se super lidmi, kapelami, jídlem, pitím, volnou prohlídkou hradu ale hlavně s tou nejlepší atomosférou.


Já osobně se na příští Hrady nemohu dočkat a pokud jste na nich ještě nebyli tak koukejte vyrazit!!!
Festival probíhá celé prázdniny.
http://www.ceskehrady.cz/cs/program/


Mandrage


Tomáš Klus


Atmo music


Vřele doporučuji :)

A jaké jsou letošní festivalové must have?1. pokrývka hlavy
2. program
3. peněženka (dávejte si na ní pozor ne vždy skončí ve ztrátech a nálezech
4. sluneční brýle i s pouzdrem, aby se Vám nerozbily
5. osvěžující sprej na obličej
6. krém na opalování
7. deodorant, Garnier nejlepší volba (hl. tento fialový)
8. antibakteriální gel, kdo poznal Toi Toiky, chápe
9. žvejky
10. gumička se ve vedru hodí
11. něco málo z kosmetiky, zrcátko, pudr a balzám na rty
12. mobil, jak jinak by jste si pořizovali videa a selfíčka
13. klíče

pro ty, kteří to mají kam dát se hodí si s sebou vzít i deku a něco na převlečení.

Doplňkovým must have je metalické tetování, zlatá barva krásně vyjímá na trochu opálené pleti a i na nehtech.

 Nakonec pojďme k vyletněným festivalovým outfitům.
 Háčkovaná vestička, kraťasy, lehké tílko, kabelka, sluneční brýle, květy do vlasů, sandálky, náušnice, laky na nehtech, náramek s mašlí i korálkový, vše slazené do zlaté a béžové barvy. K tomu konturovací tužka ve stylu Kylie Jenner.

 Druhý outfit je už celodenní, jelikož první den hradů začíná až později odpoledne. Stejné sandálky i kabelka, ke které si stačí vzít lehkou košili, plavky, šortky, sluneční brýle a lesklé náušnice. Lak na nehtech je furt stejný.

Léto bez festivalu není léto.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ZERO WASTE

Hodně v jednom!!

QUICK TIPS #31