Domácí čistění pleti

Ahoj, dnes přicházím už konečně s článkem o domácím čistění pleti aneb jak se doma díky věcem, který každý má dá docílit zredukování černých teček, pupínků a pleti hebké jako dětská prdýlka.

Je spoustu způsobů ale každý začíná od čisté pleti, takže micelárka a pořádné večerní odlíčení je základ. Nepřestávejte, dokud nebude tamponek bílý. Ve sprše poté použijte na obličej pelingové mýdlo nebo tělový olej, který spláchnete. Na vysušení obličeje používejte zvláštní ručník, který často obměňujte.


Ráno je pak vhodné si obličej umýt studenou vodou opět lehce vyčisti pomocí navlhčených ubrousků či micelární vody a hydratovat krémem.

Při dodržování tohoto rituálu dosáhnete již po týdnu mnohem lepší a kvalitnější pleti.

Dalším způsobem čistění pleti, který je vhodný dělat každý týden alespoň jednou je medový či citronový peeling/masáž/maska je více variant a ani se nadají pojmenovat. Stačí vyzkoušet a půjde Vám to samo.
Já zkusila 3 varianty - pouze citron, tato varianta mi moc nepomohla i když bylo viditelné zlepšení pleť byla zbavena odumřelých buňek, některých černých teček a byla hezky jemná
                                  - citron a med, to už bylo lepší stačí s mističce smíchat med s citronovou šťávou a pomocí nepoužívaného jemného kartáčku na zuby pleť krouživými pohyby čisti tak 5 minut. Důkladně ale zlehka.
Kartáček jsem používala u všech třech variant, stejným způsobem.

                                  - med se stane mojí každotýdenní stálicí, jelikož tato varianta mi pomohla zbavit se černých teček, pupínků a zjemnit pleť úplně nejvíce. Med je pro Vaši pleť přírodní zázrak, který se vyplatí vyzkoušet, ovšem pozor není med jako med. Používejte ten hrubší, originální, kvalitní med "přímo" od včel. Med, který je hrubší a jsou v něm cítit cukrové kousky, žádný tekutý mez z flaštičky tvaru medvídka.
Posledními klasickými typy na krásnou pleť je jíst zdravě, především ovoce, zeleninu, oříšky, vločky, hořkou čokoládu, pít zelený čas a dva litry vody denně.
Sportovat a spát na čistém polštáři!!

Snad Vám mé osvědčené rady pomohly, vyzkoušejte a uvidíte, že pomáhají. Především medová maska/peeling a pravidelné odličování.
Máte i vy nějaké své osvědčené rady pro dokonalou pleť?
xoxo
 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Hodně v jednom!!

BACK TO SCHOOL - diář

BACK TO SCHOOL - co do skříňky, batůžku či kabelky?