Výletíme s rodinkou

Ahoj všem,
minulý týden jsme se s mamkou, taťkou a bráchou vydali na celodenní výlet. Počasí nám jen přálo a tak jsme toho i dost nachodili pěšky. Ovšem nic extrémního zvládl by to každý. Proto je tento výlet vhodný jak pro malé děti, tak pro starší lidi.
Garantuji Vám, že nebudete litovat, protože být obklopen přírodou je jedna z nejlepších věcí v životě. Krásné lesy, louky, slunce, klid, rodina, náruživí turisté a zříceniny hradů, to je dokonalá kombinace a pokud to završíte pořádným jídlem či zmrzlinou jako my, tak si takovéto výletění po Česku zamilujete.
Správný turista ví, že ranní ptáče dál doskáče a proto jsme i my vylezli z postelí v sobotu ráno a již okolo osmé-deváté hodiny se vydali na cestu autem na zříceniny dvou hradů a to Kašperku a Rábí.

Nejdříve jsme navštívili Kašperk, který mně osobně moc nenadchnul ale byla to krásná procházka, než jsem se k němu dostali.
Zavítali jsem i na vyhlídku Pustý hrádek, která se tyčí nedaleko Kašperku a je z ní krásný výhled jak na hrad, tak na okolní rozlehlé lesy.
Osobě si myslím, že placená prohlídka nemá cenu ale vyjít si k hradu a podívat se na již zmíněnou vyhlídku ano.
Během naší návštěvy se na hradu konali slavnosti Karla IV. a světe div se bylo zde tak narváno, že si nebylo skoro kam stoupnout. Opékalo se prase a lidé zde chodili v dobových kostýmech. Celkem pěkná podívaná jak pro oči, tak pro ostatní smysli.

Dále jsem zavítali na hrad Rábí, což je také zřícenina. Která opravdu stojí za návštěvu i za prohlídku. Jedná se o největší hrad v ČR (hradní zříceninu). Okolí hradu i stejnojmenné městečko jsou krásné. Hrad je opravdu obrovský, dá se obejít z venku i zevnitř. Všude tam rostou květiny a dokonale zelená, čistá tráva. Z věže hradu se Vám pak naskytne krásný výhled do širokého okolí. Hrad je zasazen z části ve městečku a z části v přírodě, obklopen stromy, loukami a různými keři.
 
 
 
 

Náš trip jsme zakončili baštou ve zdejší hospůdce a to na náměstí v Rábí. Jídlo bylo levné a vynikající. Vřele doporučuji jedná se o Rábskou hospůdku, pokud budou mít kachnu neváhejte a dej si do nosu!!

xoxo

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ZERO WASTE

Hodně v jednom!!

QUICK TIPS #31