Hrady 2016

Ahoj, minulý pátek jsem se přesně po čtvrté vydala s kamarády na festival České Hrady a to na Rožmberk.
Počasí sice moc nevyšlo, především v pátek, ale i tak jsem si dny strávené na hradech opět skvěle užily.

V pátek, kdy bylo psí počasí se nám stala velmi nemilá věc a to že..., lilo jako z konve, všechny věci jsem s pomocí mých rodičů táhly v tom dešti nahoru do kopce (kdo byl na Rožmberku ví). Dál místo, kde byl VIP kemp bylo celé blátité a fronta na náramky ubíhala velmi pomalu, už jen díky tomu se nám všechny věci, které jsme měly v batohách, taškách i na sobě promočily. Já měla vlasy, jak kdybych si je před chvilkou umyla.
No v kempu jsem si tedy našli místečko, kam postavíme stan no a co nezjistíme, když máme stan venku, jednu tyčku v něm?? To, že druhá tyčka je zlomená přesně v ohybu stříšky. V tu chvíli jsem byly bezradné. Nakonec kamarádka hlídala věci a já běhala stále v tom dešti po kempu a sháněla lepící pásku, abychom mohly stan spravit alespoň provizorně.
Páska se nakonec, díky bohu našla, s pomocí jedné milé slečny :), tím bych jí ještě jednou chtěla moc poděkovat, že semnou šla až k našemu stanu a pomohla.
Stan jsem nakonec tak nějak postavily, údajně vypadal jak rozpadlá houba. V tu chvíli, kdy stále pršelo a byly jsme rády, že stojí, si už ani jedna z nás nelámala hlavu s tím, jestli postavíme předsíňku nebo ne.
Ovšem než jsme stan postavily, stihlo do něj napršet takovým způsobem, že uvnitř byly kaluže vody, spacáky mokré, oblečení na převlečení mokré, prostě všechno.
Když jsem pak do té houby zalezly, kaluže vytřely a věci rozložily, byla uvnitř taková zima a i nám v tom prochcaným, že jsem se rozhodly jet na noc domů a další den se ráno vrátit.
Jsem ráda, že jsem to tak udělali, o nemoc, noc v mokru a špatnou náladu nestojí nikdo.
Další den jsme tedy nasedly na autobus a jely směr Rožmberk (opět).
Ještě abych dodala v noci z pátka na sobotu pro nás přijeli moji rodiče, kteří tušili, že se to stane.
V sobotu jsem tedy do areálu přijeli plně vyzbrojeni, stan jsem rozložili, opravily tyčku pomocí kovové trubičky a lepící pásky na dráty. Uvnitř bylo naštěstí vše skoro suché a zbytek vyschl přes den, jelikož sobota byla naštěstí slunečná cca 25 stupňů a bez deště !!
Ve stanu (opravené houbě) jsem spaly tedy jen ze soboty na neděli a šlo to, toť náš příběh.
Jen dodám, že v neděli před obědem, kdy všichni z kempu odjížděli, byl autobus do ČB naprosto a klasicky přervaný, cesta to byla příšerná plus jsem platiti 200 Kč, jelikož "velmi ochotný" pan řidič nám naúčtoval i batohy.

Teď už k užití festivalu
I přes déšť a málo lidiček byla sobota skvělá, především díky mým milovaným Mandrage, jsem ráda, že hrály ty starý hity a skoro nic z té jejich s prominutím příšerné desky, kde se mi líbí asi jen 3 písničky.
Co nás dostalo? Vystoupení Rytmuse bylo naprosto dokonalé, i když se tam neráčil dostavit.
Sobota byla více nabitá UDG, No Name, Kabáti, Skyline, Vypsaná Fixa a Rybičky 48 byli moji největší favoriti spolu s MNDRG.
Všechny koncerty byly super a už se nemohu dočkat příštího roku.

Jídlo?

Nějakých těch Bebeček jsem si chodily vždy s kamarádkami zobnout do stanu, stejně tak popít nějakého toho alkoholu, však to znáte.
Jinka za cca 85 Kč jste si mohli přímo v areálu koupit různý kebaby, palačinky, trdelník, hranolky, tortily, hamburgery, čínu atd.
Já se nemohla nabažit domácích hranolek s česnekovou zálivkou. Kamarádky pak trdelníku, za zmínku stojí i obří kebab, který v porovnání s cenou a velikostí vyšel nejlevněji.

Pití?

Jak jsem již říkala, alkohol jsme pily ve stanu, no ale i v areálu. Především pak v Hvana Baru, který byl jak obsluhou, vlastní hudbou a okolím mým nejoblíbenějším stánkem ever.
Abych Vám ho popsala vypadalo to tam jako na plážové diskotéce. Byl zde bar, fontánka, místo na tančení a pak velké schody nahoru na "balkone" vyhlídku, ze které jste měli rozhled na celý festival, většina lidí zde však tančila.
Po posledním koncertu ale i během dne tu byla "party" se super letními hity, jiného druhu než jsme u hradů zvyklý.
V Havana baru jste za každý drink z Havany dostaly žeton a za ně pak ceny. To samé u Jacka.
Celkový merch zde byl levný batůžek Jack Daniels za 60Kč atd.

 

Hygiena?

Staré dobré Toi Toiky, byly v rámci možností voňavé a čisté, v rámci možností, ne doslova samozřejmě. Ve VIP kempu jste mohly použít i sprch za mírný poplatek, které byly taktéž hezky udržované.

Na závěr bych chtěla říci, že jsem si Rožmberku opět náramně užila, vše mi stálo za to a nemohu se dočkat příštího léta, až to s přáteli na hradech zase rozjedeme.
PS. pokud by to četl někdo z organizátorů...
parkoviště nic moc no :DDD
a pro příští rok prosíme: Mandrage, Chinaski, No Name, UDG, Rybičky 48, Ewu Farnou i na Rožmberk, Sebastinana, Bena C, Iné Kafe, Skyline, Hugo Toxxe, Kabáty, Wanastowi vjecy, Marka Ztraceného, Horkýže Slíže a takkk noo.

xoxo

Čekání na ostatní a posilnění tou nejlepší česnečkou v hospůdce u Martina, hnedka na náměstíčku


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ZERO WASTE

Hodně v jednom!!

QUICK TIPS #31