MŮJ CESTOVATELSKÝ DENÍČEK

RHODOS

Díl poslední o nádherném hlavním městě s opravdu velkým nádechem historie.
Město bylo totiž založeno někdy v roce 408 přnl. a táhne se s ním velká historie.

V dnešní době bych řekla že je Rhodos (jmenuje se stejně jako sám ostrov) díky svému věku a mixu kultur velmi kosmopolitní město. Naleznete zde střípky řecké, osmanské, byzantské, turecké a italské kultury a i něco málo z rytířského období.

RHODOS JE TAKOVÁ VŠEHOCHUŤ

Vezmu to opět hezky od začátku.
Jak se do Rhodosu vůbec dostat?

My jsme z letoviska Farliraki vyrazili takovým jejich lodním taxi, dalo by se říct. Červená loď zhruba pro 50 lidí staví na několika místech na hlavní pláži ve Faliraki a jezdí několikrát denně tam i zpět.

Lístky si zakoupíte před odjezdem (nástupem na loď), cena se pohybuje okolo 10 euro. Záleží na sezóně, jak mi řekla zdejší paní.
V hlavním městě jste poté za přibližně 30 až 45 minut, již cestou se Vám naskytnou krásné výhledy.

Loď Vás vyhodí a poté i nabere v zdejším přístavu, který je již prvním historickým místem ve městě. Pokud pominu Kolos Rhodsky, který by dnes byl takovou vstupní branou do přístavu.

Přístav Mandraki Vám poskytne krásnou procházku z obou jeho stran, vyhlídku na obrovské luxusní lodě ale i zdejší obchodníčky a rybáře. Můžete podél něj dojít až ke Kolosu.

Naše návštěva města byla rozdělena do pomyslných tří částí:
1- historická část města
2-acropolis
3-opevnění a přístav

Do centra dění vyjdete branou hned od přístavu.
Nejsem z těch cestovatelů, kteří musí nutně znát všechnu historii onoho místa, mít průvodce a vše poznat.
Patřím mezi ty z Vás, co se rádi  ztrácí v úzkých kamenitých uličkách, sledují okolní život a obdivují ty nejzákladnější části daného místa, na které vlastně narazí náhodou.

Byl to i tento případ, šli jsme, kam nás nohy zanesly. Krásným palmovým parkem, krapet do kopečka, v těch 40 stupních paráda, jsem se dostali na hradby starého města, jelikož nejsem žádný historik, opravdu nevím, jak jinak to popsat :D.

Odtud přímo do jádra historického města, které ještě dnes vypadá jako majestátní hrad/opevnění.

Uvnitř se nachází romantické městečko protkané mými oblíbenými úzkými uličkami a dokonce i mešita. Jak říkám mix všech kultur.

Město jsme prošly skrz a díky intuici a vlastně i Google mapám jsem se dostali k acropolis, řeckému divadlu, nebo spíš jeho pozůstatkům, které na Vás i tam velmi zapůsobí.

Posledním bodem, na který jsem se dostali vlastně omylem byly jakési hradby, které se tyčí hned nad přístavem a naskytují na něj tak krásný pohled.

Nesměla chybět ani procházka ke Kolosu.
Aneb odškrtnutý jeden div.

Protože kdo byl na Rhodu a neviděl staré město nebo Kolos Rhódský, jako by tam ani nebyl.


ANO, TADY STÁVAL

A mohli jsem se vydat zpět do Faliraki.
Tento výlet všem vřele doporučuji, vyjde levně a můžete si to projít po své vlastní ose, pokud jste milovníkem historie  potřebuje vidět vše a i výklad spíše bych doporučila vyrazit do města s průvodcem.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ZERO WASTE

Hodně v jednom!!

QUICK TIPS #31