MŮJ CESTOVATELSKÝ DENÍČEK

RHODOS

a inspirace pro všechny z Vás, kteří se chystají navštívit tuto řeckou perlu.


V loňském roce jsem navštívila řecký ostrov Rhodos a dnes přichází ta pravá chvíle podělit se o mé dojmy, zážitky a samozřejmě i nějaké fotky.

V dnešním článku se dozvíte vše o výběru dovolené, hotelech, destinaci a dalších zajímavostech ohledně Rhodu. Následující články poté ponesou převážně objevitelského ducha, tam se dozvíte jaká místa stojí za to navštívit a jak se na ně dostat.

Jelikož jsem blázen do výběru a plánování dovolených, tak jsem s výběrem začala velmi brzy. Projížděla různé stránky od Invie přes booking až po samotné stránky cestovních kanceláří.

Nakonec vyhrál Hotel Dorieas/Diagoras v letovisku Faliraki.

https://hotel.invia.cz/recko/rhodos/dorieas/
https://hotel.invia.cz/recko/rhodos/diagoras/

Cesta proběhla bez jakýchkoli problémů, ten první ovšem nastal na letišti. Když cestujete s (CK, nejsem si jista, zda se to může stát i bez ní) může se Vám stát, že Vás na první noc ale i celý pobyt přesunou do jiného hotelu.
Povinností je poté ubytovat Vás v hotelu minimálně na stejné úrovni, jako má Váš zaplacený hotel.

A přesně to se stalo nám. Bohužel ubytování opravdu neodpovídalo...

Proto Vás na začátku chci varovat :D. Byli jsem na jednu noc ubytování v hotelu EVI, nyní se tomu již jen směji, ovšem v daný okamžik jsem propukla zoufalství a vzteku.

Zvenku vypadal hotel moc hezky, okolí bazénu jakbysmet. Náš pokojíček byl ovšem jiná písnička.
Chápu, že to byl pouze "provizorní" pokoj, ale i tak by měl hotel dbát na určitou pověst a to, co jsem slyšeli od ostatních ubytovaných bylo velmi podobné.

Začnu tou naší komůrkou a to doslova. Pokoj byl tak malý, že se nám ani nepodařili otevřít dveře dokořán, ty se asi tak v polovině jejich otevření zastavili o postel z doby kamenné. S takřka nijakou matrací a špinavým prostěradlem.
V pokoji byly dvě obří okna, která se ovšem nedala nijak otevřít, ne že by byly rozbité... jen tam nebylo za co je otevřít.
To co bylo rozbité byla skříň a sprchový kout, do kterého jsem se krajně štítila vlézt.

Ano, byl to zajisté pokoj, který nenabízí ostatním klientům, ovšem lidé, kteří v hotelu taktéž pobývali hovořili podobně.
Pokoje měli sice větší, s lepší postelí a normálními okny. Na druhou stranu jim ale do pokoje skrz okna, kanalizaci v koupelně či malinkou dírkou ve zdi lezli různé potvůrky, jako například mravenci (ne jeden nebo dva, představte si tak 50 mravenců, kteří se neustále objevují a tvoří "cestičky") a šváby.

Nyní se přesuneme k jídlu v tomto hotelu, který byl za vyšší cenu než náš objednaný.
Jednoduše bylo hnusný :D. All incusive, po kterém se těšíte domů. Žádný výběr by mi ještě nevadil, ale jídlo bylo opravdu špatně ochucené, přesolené či bez chuti. K moři taktéž dál než bylo inzerováno.

Tímto končím vsuvku pro všechny, kteří se rozhodují mezi hotelem EVI a jinou variantou, vezměte jinou.


Po jednom dni jsem byly taxíkem převezení do našeho zarezervovaného hotelu Diagoras/Dorieas. To bylo již něco jiného. Miloučký personál (mix řeků, italů a pan majitel je prý kanaďan).
Hotel disponuje jednou velkou budovou a pak několika menšími, jsou zde dva bazény, okolo kterých se soustředí celý areál. Jeden nahoře na kopci u restaurace a hlavní budovy a druhý pak v okolí menších budou baru a připravované restaurace.
Hotel Dorieas byl totiž nedávno rekonstruován.
I to byl jeden z důvodů, proč jsem si vybrali tuto variantu (CK totiž nabízí hotely odděleně i když jsou společné), dalším důvodem byla nižší cena.

Pokoj byl krásný velký a disponoval novým vybavením od nábytku až po televizor a miniledničku. Ubytováni jsem byli v přízemí v budově hned u bazénu s výhledem právě na bazén. Kde byl vždy dostatek lehátek.
Dokonce i šoupací dveře na balkon byly nové. Koupelna standardní, po zážitku z hotelu EVI dokonalá.

Jídlo bylo báječné, program all incusive, naprostá spokojenost. Taktéž s obsluhou baru u bazénu a jejich frappečko jsem byla nadmíru spokojena. Pokud zde budete doporučuji ochutnávat zdejší speciality a nežít jen na hranolcích a kuřeti. Jediné co za moc nestálo byly dezerty, to však hotelu s ohledem na mou štíhlou linii odpustím.

Hotel se nachází daleko od moře, i tak si myslím že blíž a u mnohem hezčí,prostornější pláže, než předešlý hotel. Od hotelu jezdí každou chvíli minibus na pláž, který jsme ani jednou nevyužili, cesta pešky je pěkná a trvá okolo 15 minut.

Tím se již konečně dostávám k letovisku Faliraki.

Které je snad to nejdivočejší na Rhodu, ovšem kam se  hrabe na Sunny Beach v Bulharksu.

Je to menší až středně velké letovisko s menším rušným centrem, kde najdete vše od zmrzliny, krámků s suvenýry, barů, taveren diskoték až po historický kostelík či přístav.

Hlavním bodem je ovšem promenáda lemovaná bary a tavernami. Zdejší lidé jsou milý a pohostinní, nesnaží se Vás nutně vtáhnout do svého obchodu či bar, což jsme velmi ocenili.

Faliraki jako letovisko vřele doporučuji jak párům, tak rozjařeným kamarádům a rodinám s dětmi.
Najdete zde totiž i lunapark a nedaleko i aquapark.

Pláž ve Faliraki je dlouhá s jemným pískem. Krásnější, čistší a širší dál od přístavu a centra. Právě tam jsme to od hotelu měli nejblíž, což bylo skvělé. A bylo to stále ještě kousek v centru. Hotely se ovšem táhnou ještě dál a dál.

Vstup do moře je ve Faliraki pozvolný, stačíte opravdu docela daleko od břehu. Za celý pobyt jsem nezažila větší vlny, jen jemné houpání. Moře bylo čisté, tak i naše část pláže. Ovšem v tomto ohledu to bylo podobné skoro ve všech místech. Nic drastického.

Říká se, že je Rhodos větrný, ano, vítr na pláži v jeden čas vál opravdu silně, až lidem vč. nás ulétávali věci. U nás to byl kruh do vody alá donut.
Více větrno je na druhé, dle mého méně osídlené části ostrova, o které se dozvíte v dalším článku.

Další zajímavostí a plusem Faliraki je, že to máte blízko ke všem zajímavým místům ostrova, ať už do hlavního města nabitého památkami, tak k jedněm z nejkrásnějších pláží ostrova.

Podtrženo sečteno Rhodos ano, Faliraki ano, hotel Diagoras ano.

Těším se na Vás příště u dalšího povídání, tentokrát o místech na tomto krásném bájeném ostrově.

Menší photoshooting, více na mém instagramu tynka_kubesu

Enjoy!
 tento ostrůvek zaujme na první pohled že?
 takové menší klišé, které mne vždy okouzlí
 toto byl pokojíček v hotelu Diagoras
u oběda se tradiční řecká jídla oproti večeři moc nevyskytovala

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ZERO WASTE

Hodně v jednom!!

QUICK TIPS #31